Salon Anna
ul. Kunickiego 242
20-444 Lublin

Telefon
81/743 83 48
606 118 668
Salon czynny
pon-pt

9 - 19

sob
8 - 15
MEDYCYNA ESTETYCZNAZABIEGI LASEROWE

Dysponujemy najnowocześniejszym laserem IPL + RF. Zabiegi E-lightem (IPL+RF) są o wiele bardziej efektywne od zabiegów samym IPLem lub samym RF. Laser E-light uwalnia energię świetlną oraz wiązkę fal radiowych w tym samym czasie.

Zastosowanie:
-likwidacja i leczenie trądziku
-usuwanie popękanych naczyń krwionośnych
-zmniejszanie rumienia
-likwidacja przebarwień
-lifting twarzy
-usuwanie i zmniejszanie zmarszczek
-fotoodmładzanie skóry twarzy
-redukcja tzw. chomiczków i podwójnego podbródka
-usuwanie nadmiernego owłosienia
-ujędrnianie piersi i ciała
-usuwanie cellulitu

Jak to działa:
Laserem z definicji jest urządzenie emitujące wiązkę światła o ściśle określonej długości fali. Ponieważ inna długość światła wymagana jest np. przy zamykaniu naczynek, inna przy usuwaniu owłosienia, a jeszcze inna przy wygładzaniu zmarszczek, aby wykonać wyżej wymienione zabiegi należałoby użyć trzech urządzeń emitujących różne długości fali. Alternatywą do tego zjawiska jest zastosowanie technologii IPL. W laserach tego typu Intense Pulse Light w pierwszej kolejności generowane jest światło z całego zakresu stosowanego w kosmetyce (zwykle 400-1200 nm), a następnie strumień jest filtrowany w celu otrzymania wiązki o porządanej długości. Energia z IPL wraz z RF przenika bezpośrednio do głebszych warstw tkanki (sam IPL może przeniknąć 2,5 mm, podczas gdy IPL +RF 4,0 mm w głąb skóry).
Przy użyciu IPL tkanka może pochłonąć 30-40% energii, reszta energii jest odbijana i załamuje się, podczas gdy stosując IPL + RF zjawisko odbicia i załamania się fali jest zminimalizowane. Ponieważ penetracja jest głębsza i mniej energii ulega rozproszeniu można stosować mniejsze wartości energii, co nie tylko minimalizuje ryzyko poparzenia, ale zmniejsza uczucie dyskomfortu podczas zabiegu. Przy użyciu IPL + RF efekt zabiegów będzie o wiele lepszy niż przy użyciu samego IPL. Bezpieczeństwo, efektywność i komfort to cechy urządzenia E-light. Takim urządzeniem dysponujemy.

Jak działa laser?
Na początek troszkę fizyki. Jak wspomnieliśmy działanie terapeutyczne lub efekt kosmetyczny wywołane są działaniem światła. Światło z punktu widzenia fizyki jest niczym innym jak falą elektromagnetyczną taką jak promieniowanie x czy też fale radiowe. Efekty działania tych dwóch fal z materią będą zgoła odmienne, gdyż właściwości promieniowania zależne są od długości fali (lambda). Ogólna zasada mówi, że dla dwóch fal o takiej samej energii fala o większej długości bardziej wnika w materię. Stąd fale radiowe o długości kilku km z łatwością przenikają przez ściany budynków. Oczywiście nawet falom bardzo krótkim można nadać taką energię, że przeniknie ona przez przeszkodę, jednakże promieniowanie takie ma charakter destrukcyjny, np. promieniowanie rentgena, którego nie można nadużywać. Wniosek z powyższego, który pomoże nam zrozumieć działanie E-lighta jest następujący: im dłuższa fala, tym bardziej wnika ona w skórę i w tym głębszych warstwach na nią oddziaływuje. Lampa ksenonowa, źródło światła w urządzeniach IPL, generują wiązkę o długości 400-1200 nm (czyli cały zakres światła widzialnego od fioletu 400 nm po czerwień 800 nm oraz podczerwień 800-1200 nm. Przechodząc do sedna sprawy w zależności od długości fali światło wnika w skórę na różną głębokość. Światło fioletowe wnika bardzo płytko w skórę, wykorzystywane jest do fotoodmładzania, wygładzania zmarszczek (filtr 480-530 nm), aby usunąć przebarwienia wiązka musi wnikać nieco głębiej i do tego celu wykorzystuje się filtr 590 nm, zamykanie naczyń oraz usuwanie owłosienia wymaga filtrów 640 nm - 690 nm.

(PATRZ: PROMOCJE)

ZABIEGI RF (RADIOFREKWENCJA - FALE RADIOWE)

Radiofrekwencja to stymulacja skóry prądami o częstotliwości fal radiowych (RF). Zabiegi wykonywane są bez znieczulenia z użyciem żelu chłodzącego, jest to zabieg bezpieczny, komfortowy i bezbolesny. Trwa około 1-1,5 h i nie wyklucza nas z codziennych zajęć. Zabieg polega na kontrolowanym przegrzaniu do 40-42 stopni celsjusza głebokich warstw skóry. Prowadzi to do obkurczenia skóry, a pobudzone komórki rozpoczynają produkcję nowych włókien kolagenowych. Następuje wzmożona aktywność fibroblastów i wytwarzanie nowych włókien sprężystych. Elastyna i kolagen wytwarzane przez fibroblasty są odpowiedzialne za sprężystość i efekt gładkiej skóry. Uzyskujemy efekt niechirurgicznego liftingu twarzy. W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej fala radiowa rozbija tłuszcz i następuje tzw lipoliza. Zabieg poprawia krążenie krwi i przyspiesza metabolizm komórkowy.
Wskazania do zabiegu:
-ujędrnienie twarzy
-ujędrnienie ciała
-leczenie trądziku
-spłycanie blizn
-redukcja zmarszczek
-likwidacja cellulitu
-likwidacja zwiodczeń skóry
-odmłodzenie skóry rąk i stóp
-podniesienie pośladków
-wyszczuplenie talii
-podniesienie owalu twarzy i podbródka
-zmniejszenie worków pod oczami i kurzych łapek
-likwidacja tzw "chomiczków"
Po zabiegu może występować niewielki obrzęk i zaczerwienienie skóry. Te minimalne efekty uboczne ustępują po około 2-3 godzinach. Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu (w zależności od stanu skóry). Najlepsze efekty uzyskujemy po wykonaniu serii zabiegów, tj. 5 zabiegów. Efekty utrzymują się długoterminowo od 3 do 6 lat.
Zabieg skierowany jest do osób od 30 do 70 roku życia z widocznymi oznakami starzenia, do osób pragnących zapobiegać procesowi starzenia lub w celu pozbycia się blizn potrądzikowych.
Przeciwwskazania do zabiegu:
-stymulator serca
-metalowe implanty w miejscu zabiegu
-choroby nowotworowe skóry
-infekcja w miejscu zabiegu
-cukrzyca
-ciąża i karmienie piersią


(PATRZ: PROMOCJE)

Projektowanie stron internetowych Lublin